Bekle benim Mescid-i Aksa!

mescidi_aksa_genc_sesGoogle’a Mescid-i Aksa yazdığınızda, karşınıza ekseriyetle altın renkli kubbesi olan, çini işlemeli bir cami görüntüsü gelir. Aslında bu câmî Mescid-i Aksa değil, Kubbetu’s Sahra’dır. Peki bu bir tesadüf mü? Yoksa büyük bir plan için zihin şehrimize kondurulmaya çalışılan çarpık bir algıkondu mu?

Dünya medya ağının büyük kısmını tekelinde bulunduran Yahudiler, iletişim araçları yoluyla, insan zihnindeki algıları istedikleri doğrultuda yönlendirmektedir. Bu algı oyunlarından bir tanesi de Kudüs’te bulunan ve Müslümanlar için kutsal bir nitelik taşıyan Mescid-i Aksa üzerinde oynanmaktadır.

Google ne yapsın ki (!). Zira bugüne kadar, Mescid-i Aksa mevzusunun işlendiği birçok haberde, akademik makalelerde, televizyon programlarında, Mescid-i Aksa görseli olarak; hep altın kubbeli; Kubbetu’s Sahra’nın görüntüsü kullanıldı.

Ancak bu oyun teorik planda deşifre edildi. Siyonizm felsefesini araştıran ve bu çarpık algı yönetimini fark eden birçok araştırmacı, oyunun, Yahudilerin ileride gerçekleştirmeyi amaçladığı, ‘Vâdedilmiş toprakları geri alma’ hedefinin bir parçası olduğunu deşifre etti. Konuyla ilgili birçok makale yayınlandı. Ancak dedik ya, teorik planda… Yani bu makâleleri okuyamayan Müslümanlar ve dünya kamuoyu, bu algı oyunundan bîhaber.

Gerçek Mescid-i Aksa yukarıda görünen fotoğraftır.

Aşağıda görünün Kubbetüs Sahra Camiidir.


Yazı alıntıdır, devamı için aşağıdaki linktedir.

http://www.islamveihsan.com/bu-mescid-i-aksa-bizim-mescid-i-aksa-degil.html#prettyPhoto

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>